OLMUKSAN ‘nın 3 Fabrikası ERGİ tarafından korunuyor…

Gebze , Çorum ve Bursa Fabrikaları için IP  CCTV Sistemi

Samsung IP sistemleri ile oluşturulan bu proje gerçek bir başarı hikayesi oldu.

Olmuksan, Türkiye’de 45 yılı aşkın süredir oluklu mukavva ambalaj sektöründe faaliyet göstermektedir.  Merkezi İstanbul’da bulunan Olmuksan, geri dönüşümlü kağıt üreten bir kağıt fabrikası ve altı kutu tesisinde 900’ü aşkın çalışanıyla Türkiye’nin tüm bölgelerinde hizmet sunmaktadır.

Her fabrika çevresine SNO-L6013R model 2Megapiksel Full HD Hava Koşullarına Dayanıklı Ağ IR Kamera kuruldu.  Bu model  2M (1920 x 1080) çözünürlük, 3,6mm sabit lens, 0,15 Luks@F1.8 (Renkli), 0 Luks@F1.8 (S/B : IR LED açık), 30fps@tum çözünürlüklerde (H.264), H.264, MJPEG çift kodek, çoklu yayın akışı, hareket Algılama, sabotaj, DWDR, mikro SD/SDHC bellek yuvası, PoE, IR görüntülenebilir uzunluk 20m, IP66, Koridor izleme desteği (Dondur 90˚/270˚), LDC desteği (Lens Bozulmasını Düzeltme) özelliklerini barındırmaktadır.

Alt yapı olarak tüm çevreye fiber kablo çekildi. Saha panoları yerleştirildi ve içine endüstriyel switchler koyuldu. Kameraların bu switchlere girişi yapıldı. Merkezde ise SRN-4000 ana server odasına kuruldu. 3 ay kayıt süresi hesaplandı. Kayıt Raid 5 yapıldı. Gözlem odası oluşturuldu. Giriş güvenliği için 4 ekran çıkışlı client pc kuruldu. Sistem UPS ile desteklendi.  Kameralar için özel paslanmaz direkler üretildi. Tüm alana kablo geçiş güzergahları oluşturuldu.